Społeczność związana z dystrybutorem komponentów elektronicznych Farnell element14 słynie z pomysłowości w wykorzystaniu gotowych elementów do tworzenia niezwykłych wynalazków. Pokazaliśmy już wcześniej amatorski projekt SX-64 Mini, który w swoim założeniu odtworzył kształty i wygląd klasycznego, biznesowego laptopa z lat 80., teraz czas na powtórkę z rozrywki.

W 421 epizodzie wieloodcinkowego serialu o tworzeniu z komponentów działających zabawek Dave Ploeger opowiada o tym, jak połączyć w jedną całość mechaniczną klawiaturę RK61, 7-calowy wyświetlacz dotykowy i Raspberry Pi 4 oraz opakować to w obudowę przypominającą słynną konstrukcję Commodore’a.

Pierwszy odcinek montażu maszyny inspirowanej SX-64 nie ujawnia jej finalnej formy (tak jak Pokemony nie podlegają od razu ewolucji), niemniej sama opowieść i opis wykorzystanych komponentów umożliwi nam odtworzenie całego procesu. Do dzieła więc… mistrzowie lutownicy i śrubokrętów…

Biorąc pod uwagę gabaryty tej maszyny i wolną przestrzeń w obudowie – dałoby się tam upchnąć zestaw ogniw litowo-jonowych, umożliwiających podtrzymywanie zasilania nawet przez tydzień.