Zapowiada się kolejna ekscytująca przygodą na niebezpiecznych wodach Karaibów, wśród korsarzy, piratów oraz innych, siedemnastowiecznych żeglarzy. W Sailors: Age of Corsairs będziemy mogli zdecydować się na żywot kupca, marynarza lub pirata. Dołączyć do kolonialnych potęg lub walczyć o złoto i wolność.

Tylko na otwartych wodach poczujemy w tym sandboksowym symulatorze prawdziwą wolność, jako kapitan XVII-wiecznego statku, wyruszający w dziewiczy rejs na Morze Karaibskie. Dalsze nasze losy zależą już tylko od dokonanych wyborów, ale każda decyzja, którą podejmiemy będzie miała reperkusje.

Pozostaje już tylko wkroczyć albo na piracką ścieżkę (najbardziej niebezpieczną, ale poniekąd prowadząca na skróty do wielkiego bogactwa), zostać kupcem, który zarabia na handlu towarami (i musi uważać na konkurencję oraz piratów), albo dołączyć do jednej z potęg kolonialnych – Francji, Hiszpanii, Anglii lub Holandii i powalczyć o ich złoto!

Sailors: Age of Corsairs to połączenie gry sandboksowej z symulatorem zarządzania załogą. Będzie trzeba zwracać uwagę na takie detale jak morale zespołu, bo w przeciwnym razie mogą się zbuntować. Zadbać o lojalność oficerów i kluczowych członków załogi, pilnować szkorbutu i innych choroby, wymierzać kary zdrajcom i zawsze mieć przy sobie naładowany pistolet zawsze blisko siebie. Twórcy gry zamierzają wrzucić nas w trudne realia życia marynarza, któremu w kość dają się nie tylko piraci, ale i choroby, złe warunki pogodowe oraz bunty. \

Będziemy więc mogli wykuwać nasze przeznaczenie we krwi (wrogów zdobiącej nasz pokład), złocie i pocie! Zostaniemy (być może) władcą piratów, księciem kupieckim, albo admirałem armady. Wielkie bogactwa prowadzą do wielkich rzeczy, więc być może na krańcu mórz i oceanów czeka nas jeszcze zakładanie kolonii, imperiów handlowych albo własnego Nassau. Wielka władza to oczywiście wielkie konsekwencje i narażanie się na atak równie potężnych przeciwników.

Sailors: Age of Corsairs studia Crimson Lion Entertainment powstaje w wersji na PC. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie Steam. Daty premiery jeszcze nie znamy.