Nadchodzący JRPG, inspirowany najlepszymi tytułami z lat 90. z tego gatunku, opowiada losy Ezekiela Ridana – młodego żołnierza pragnącego dołączyć do elitarnej sekty Kościoła Szeolu. Wkrótce odegra on najważniejszą rolę w walce trwającej tysiące lat, prowadzonej pomiędzy tajemniczymi bytami.

Przygoda ta zaprowadzi dzielnego herosa do niewyobrażalnych miejsc i sekretów, które skłonią go do kwestionowania wszystkiego w co wierzy. Gracze przemierzą rozległą aglomerację Antiochia, duchowy raj Erebus, miasteczko Iglicę zbudowane z marmuru i złota, osadę Tundale z hałaśliwymi tawernami oraz miejscowość Ivanstone z wąskimi uliczkami i malowniczymi kanałami. Odnajdą tam swoich towarzyszy podróży, rozwiążą zagadki środowiskowe, a także stoczą dynamiczne i wymagające pojedynki z licznymi przeciwnikami. Podczas starć wybierzemy odpowiednią broń (m.in. miecz, kuszę, włócznię, czakram lub młot), wycelujemy w newralgiczny punkt wroga i zaatakujemy razem z naszymi kompanami, aby stworzyć skomplikowane kombinacje ciosów. Chociaż SacriFire to przede wszystkim historia Ezekiela, towarzysze dostarczą nam interesujących ciekawostek o świecie, zaoferują przydatne wskazówki oraz poproszą o wykonanie urozmaiconych zadań.

„Odkąd rozpoczęliśmy pracę nad SacriFire, trzymamy się jednej prostej, ale ambitnej koncepcji: wykorzystać najlepsze patenty z gier, na których dorastaliśmy (m.in. Vagrant Story i Xenogears) i połączyć te elementy ze współczesną fabułą, aby stworzyć grę, która jest jednocześnie nostalgiczna i nowoczesna.” – deweloperzy polskiego studia Pixelated Milk

Premiera SacriFire nastąpi w 2022 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.