Tadam! Studio SimFabric będzie odpowiedzialne za porting i wydanie klasycznej gry retro Saboteur! wydanej w 1985 roku na komputer ZX Spectrum i inne komputery ośmiobitowe przez Clive’a Townsenda!

„”Rozmowy na temat współpracy z Clivem Townsendem mieliśmy okazję rozpocząć na tegorocznych targach Pixel Heaven, które co roku stają się prawdziwym festiwalem miłośników gier i komputerów retro. Przy okazji chcieliśmy podziękować dwóm osobom, bez których do spotkania by nie doszło. Chodzi o Roberta Łapińskiego organizatora targów Pixel Heaven, oraz Marcina Rusinowskiego, który był łącznikiem pomiędzy naszym studio SimFabric a Clivem” – mówi Emil Leszczyński ze studia SimFabric. Specjalna wersja na Nintendo Switch, powstaje w oparciu o wersję rozszerzoną gry Saboteur!, wydaną na komputery PC przez Clive Townsenda w 2015 roku. SimFabric oprócz portingu planuje też odświeżenie i ulepszenie gry na konsolę Nintendo Switch, współpracując między innymi z Adamem Skorupą nad nową muzyką do gry i do trailera.

Rozszerzona wersja gry zawiera rozbudowany świat misji oraz ponad 8 różnych trybów gry, emulujących oryginalny wygląd gry Saboteur! na takich maszynach jak: ZX Spectrum, Commodore 64, Amstrad CPC, konsola NES, GameBoy, Atari 2600, Amiga, a także ZX81. Umowa wydawnicza przewiduje także porting i wydanie drugiej części gry Saboteur 2 – również klasyka wydanego w 1987 roku, stworzonego przez Clive’a Townsenda. Do drugiej części Saboteur 2 muzykę stworzył Rob Hubbard, kultowy kompozytor muzyki do przebojowych gier na komputery ośmiobitowe. SimFabric nawiązało współpracę z Clivem Townsendem także na porting i wydanie na konsole Nintendo Switch trzeciej części Saboteur, która jest w trakcie przygotowywania. Planowane wydanie pierwszej części gry Saboteur! w sklepie Nintendo eShop jest na trzeci kwartał tego roku. Więcej informacji na stronie studia.