GSC Game World szykuje grę, która potencjalnie może okazać się wielkim hitem. Premiera S.T.A.L.K.E.R.-a 2 zbliża się wielkimi krokami – zaplanowano ją na 28 kwietnia 2022 roku. W związku z tym twórcy dzielą się coraz większymi porcjami informacji.

S.T.A.L.K.E.R. 2 ma postawić duży nacisk na elementy survivalowe. Bohater gry powinien regularnie jeść, bo jeśli będzie głodował, jego poziom wytrzymałości fizycznej (ang. stamina) spadnie do odczuwalnie niskich wartości. Kolejną istotną rzeczą jest fakt, że wielu graczy przyzwyczaiło do tego, że ich postać z wirtualnego świata może w nieskończoność wykonywać wszelkiej maści czynności. Niestety S.T.A.L.K.E.R. 2 wymusi przerwy na odpoczynek, konkretnie – konieczność zapewnienia naszemu bohaterowi odrobiny snu. Jeżeli ten aspekt zostanie zbagatelizowany, wzrok ulegnie stopniowemu pogorszeniu, a w pewnym momencie pojawią się halucynacje. Oczywiście wspomniana wcześniej wytrzymałość także zacznie podupadać.

Warto wspomnieć również o tym, że deweloperzy z GSC Game World zapowiadają około 100 godzin dobrej zabawy. Będzie możliwość dołączenia do różnych frakcji, a rozgrywka ma być nieliniowa. Na osłodę trudnych chwil związanych z wyczekiwaniem na premierę, podzielono się nowymi zrzutami ekranu z rozgrywki. Przy okazji – wiemy już, że S.T.A.L.K.E.R. 2 zajmie sporo miejsca na dyskach konsol do gier.

S.T.A.L.K.E.R. 2 pochłonie nasze dyski! Tak nie może być!