Muskularny i uzbrojony po zęby Ryane McLaine wygląda jak bohaterowie kina akcji lat 80., a wcielenie się w niego pozwoli wziąć udział w grze jakby żywcem wyjętej z tamtej epoki.
Ryane McLaine to platformowa strzelanka – gatunek w owych zamierzchłych czasach bardzo popularny. Oprócz bohatera-komandosa mamy tu zatem dużo biegania i skakania, a także sporo walk z robotami, które unieszkodliwić może tylko celna seria z karabinu. Są również pojedynki z bossami, dodatkowe zadania do wykonania, szukanie kart dostępu otwierających dalsze partie labiryntu, a także zbieranie monet, które pozwolą bohaterowi „kupić” dodatkową siłę ognia lub odporność na zniszczenia.
Dla weteranów komputerowych gier akcji nie jest to oczywiście nic nowego, ale gdyby wszyscy lubili tylko innowacje, kategoria „retro” w serwisie itch.io byłaby niepotrzebna.
Działająca pod kontrolą systemu Windows gra jest produktem komercyjnym, ale ci, którzy nie wiedzą, jak sprawdzą się w rozrywce tego typu, mogą też pobrać bezpłatną wersję demonstracyjną.