Indie Celebration to inicjatywa, która przybrała formę cyfrowego wydarzenia; trwa od wczoraj a zakończy się w najbliższy piątek, 15 maja. Czemu służy?

Jak pewnie się domyślasz, promocji gier niezależnych, które dzięki połączonym siłom Digital Dragons, Walkabout, AMD i Valve oraz jury w postaci reprezentantów Eurogamera, Destructoida, 11 bit studios, Fool’s Theory i Kuby Wójcika z Fundacji Indie Games Polska, mają szansę zaprezentować się szerokiej publiczności, jednocześnie promując powstające projekty w trakcie steamowego wydarzenia.

W ramach jego trwania możesz nie tylko obejrzeć materiały z gier, nad którymi zaawansowane prace wciąż trwają [i które spośród ponad 200 zgłoszeń z całego świata najbardziej przykuły uwagę członków jury – przyp. red.], ale również zagrać w kilkanaście udostępnionych z tej okazji wersji demonstracyjnych, wchodząc w kartę produktu konkretnej pozycji na Steamie. Pośród nich brylują polskie pozycje, spośród których wyłaniają się takie perły jak Shing! autorstwa Mass Creation, Ghostrunner produkcji One More Level, czy zdobiący okładkę najnowszego wydania PIXEL-a Liberated – nadchodząca niezależna gra akcji opracowana przez polskie studio Atomic Wolf i wydana przez Walkabout Games.

Polscy twórcy gier niezależnych nie tylko walczą o atencję graczy, ale również o nagrody ufundowane przez AMD. Poniżej znajdziesz listę gier, których demo pobierzesz całkiem za darmo w ramach opisywanej akcji (na platformie Steam), z zaznaczeniem tekstów na Pixelpoście podejmujących temat konkretnych produkcji. Spiesz się jednak, oferta jest mocno ograniczona czasowo!

Ars Fabulae
Bonkies
Causa, Voices of the Dusk
Children of Silentown
Danger Scavenger  |  Krótka zapowiedź gry
ELDERBORN  |  Recenzja wersji Early Access
Eldest Souls
First Class Trouble
For the People
For The Warp
Ghostrunner  |  Garść informacji o grze
Legends of Ethernal
Liberated  |  Fragment rozgrywki
Not For Broadcast
Overloop
PositronX
Rhythm Fighter
Röki
Rustler  |  Kickstarterowa zbiórka
Shing!
The Blind Prophet  |  Recenzja gry
There Is No Light
Tower Princess
Tunche
Uragun  |  Filmowy zwiastun
Wanderlust: Transsiberian
Wingspan

—————————————————————————————————————————————–

Ghostrunner krakowskiego studia One More Level okazał się najlepszą grą konkursu gier niezależnych zorganizowanego przez Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z Walkabout, Steam oraz AMD. Uznanie w oczach jurorów konkursu zdobyły również gry The Riftbreaker (EXOR Studios) oraz Stoneshard (Ink Stains Games). Poziom zgłoszonych do konkursu produkcji był tak wysoki, że jury zdecydowało się też przyznać specjalnie wyróżnienia.