Mamy więc dla was dobre wieści, bo twórcy gry paragrafowej szykują jej materialną wersję , którą w trakcie kampanii możemy kupić za niecałe 80 zł. Próbkę Tkaczy Burz – Prolog możemy przetestować w tym miejscu, w formie gry przeglądarkowej.

Tkacze burz nie są typową paragrafówką, w której dokonujemy w myślach wyboru i przeskakujemy do wybranego rozdziału. Bliżej tej grze prawdziwym RPG-om i po części – planszówkom.

Opis kampanii książko-gry Tkacze Burz w serwisie wspieram.to daje nam całkiem niezły wgląd w świat fantasy, w który wyruszamy… bez drużyny (tak, to gra fabularna dla samotników), na ponad 200 stronach wypełnionych przygodami. Zaczniemy jednak od stworzenia postaci na bazie puli punktów, które trzeba będzie rozdzielić na takie parametry, jak mądrość, czy zręczność, a na nasze losy wpływ pewnie będzie miała wytrzymałość i zebrany inwentarz.

Wewnątrz książki natkniemy się na plansze, na których będziemy prowadzić walkę z przeciwnikami. Cel zbiórki to 8000 zł, jeśli wierzymy w Early Birdy, to na samym początku tej kampanii dostaniemy gratis dwie kości i ołówek na drogę… (do 15.07.2020 r.). Szczegółowe informacje o projekcie – na stronie Tkaczy Burz.

Aktualizacja: pierwszy weekend kampanii dowodzi, że oczekujemy takich gier – ponad 2000 osób złożyło się na kwotę przekraczająca 120 000 zł – 15 razy więcej niż zakładany, podstawowy próg zbiórki. Do końca kampanii jeszcze 25 dni.