Jeśli do tej pory opanowaliście w mistrzowskim stopniu skoku na linie z hakiem w Bionic Commando, a akrobacje w powietrzu w stylu Spider-Mana nie mają dla Was tajemnic, to… Rusted Moss poleca sie uwadze…

Rusted Moss to wymagająca Metroidvania, w której zręczność w posługiwaniu się liną z hakiem będzie kluczowy w przemieszczaniu się po mapach gry i w walce. Pikselartowa oprawa graficzna powstała pod wpływem ludowych baśni i fascynacji opustoszałymi krajobrazami. W roli głównej – Fern, odmieniec wyruszający z tajemniczą misją w niesprzyjających warunkach – królestwo zostało opanowane przez wróżki, a wokół panoszą się mechaniczne potwory. W tle obserwujemy szczątki dawnej cywilizacji, zobrazowane w formie pokrytych rdzą wraków. Gdzieś w tym napędzanym dawną technologii i magią konflikcie odmieniec Ferm wraz z podążającym za nim cieniem wyruszają w podróż od świata wróżek.

W programie rozgrywki przewidziano dynamiczne walki z bossami, wyjątkowe artefakty oraz talizmany. Premiera na Steamie w drugim kwartale 2023 r.