Grupa doświadczonych deweloperów (wśród nich Joe Madureira – artysta komiksowy i twórca gier) wchodzących w skład studia Airship Syndicate przygotowuje turowego RPG-a osadzonego w uniwersum League of Legends.

Będzie to pierwsza okazja, by zagłębić się w środowisko Bilgewater i Wyspy Cienia (dwóch bardzo ważnych lokacji w LoL-u) oraz lepiej poznać niektórych bohaterów gry, takich jak Miss Fortune, Braum, Pyke, czy Ahri. Każdy z nich otrzyma wachlarz unikalnych zdolności i różniący się od siebie styl gry. Wyruszając w podróż po świecie Ruined King: A League of Legends Story warto zapoznać się wcześniej z wiadomościami o dostępnych (i często niebezpiecznych) obszarach do zbadania. Miasto portowe Bilgewater (będące domem łowców węży oraz bezwzględnych przemytników) jest pełne możliwości, a przede wszystkim wolne od przepisów handlowych. Po usunięciu ostatniego króla, metropolia weszła w okres przejściowy, podczas gdy najbardziej prominentni kapitanowie uzgodniali jego przyszłość. Aby odkryć tajemnice śmiertelnej Czarnej Mgły skierujemy swoje kroki w stronę Wyspy Cienia – przeklętej krainy zamieszkanej niegdyś przez szlachetną i oświeconą cywilizację. Magiczny kataklizm zniszczył barierę między sferą materialną i duchową, skazując na zagładę wszystkie żywe istoty. Teraz złowroga mgła na stałe spowija Wyspy, a sama ziemia skażona jest przez mroczne czary. Śmiertelnikom, którzy odważą się zapuścić na te ponure tereny, powoli odbierane są siły życiowe, co z kolei przyciąga nienasycone duchy zmarłych. Uważajmy na siebie!

Data premiery Ruined King: A League of Legends Story została zaplanowana na 2021 rok. Gra ma pojawić się na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i S oraz Nintendo Switch.