Jednoosobowe studio Microtale (prowadzone przez Matthiasa Schindlera) zapowiada swój debiutancki tytuł, który ma w nas wyzwolić strategów od rozbijania armii wroga na pojedyncze woksele. Demo już czeka na Steamie.

Widzący, potężna grupa czarodziejów, została odsunięta od władzy i widziała, a ich rodziny zostały porwane przez wroga. Na szczęście młody, acz potężny czarodziej Widzących przeżył oblężenie i teraz stara się przywrócić swojej nacji dawną świetność. Współpracując z elfami, krasnoludami i magami, będziemy musieli budować osady i zarządzać nimi, jednocześnie rozwijając potężną magię, która przyda się do pokonania wroga w kampanii rozrysowanej na woksele.

Rozgrywka w Heart of Muriet przedkłada wielką strategię nad mikrozarządzanie poszczególnymi jednostkami, podobnie jak w Starcrafcie i Warcracie. Po przywróceniu chwały legendarnym ziemiom Muriet, gracze mogą rozgrywać potyczki 1 na 1 na mapach stworzonych przez siebie lub przez ich znajomych. Dostępny będzie edytor, oferujący możliwość tworzenia mapy i wyznaczania celów, ograniczania liczebności armii, a nawet dodawania zespołu AI w celu stworzenia rozgrywki w trybie współpracy. Heart of Muriet ma debiutować na Steamie w trzecim kwartale 2023 r.