Tworzona z myślą o kooperacji – Roots of Pacha – zaproponuje graczom wyprawę do epoki kamienia łupanego. Pomożemy w niej swojemu koczowniczemu klanowi osiedlić się na obiecanej i żyznej ziemi.

Łącząc się z przyrodą, spróbujemy także rozwinąć pomysły na dokonanie ewolucji, wzbogacić swoją kulturę oraz odkryć tajemnice Pachy – matki natury. Symulator rolnictwa osadzony w pierwszym okresie epoki kamienia przedstawi graczom historie klanu przemierzającego pierwotne dzikie tereny i osiedlonego na obiecanej Ziemi Między Dwoma Rzekami. To szczególna kraina, otoczona różnymi regionami, z których każdy oferuje unikalne rośliny, zwierzęta i surowce. Do naszych obowiązków należeć będzie (oprócz pracy w gospodarstwie) eksplorowanie środowiska wokół naszej osady w celu odkrywania niezbadanej fauny i flory, łowienie ryb w płytkich i głębokich wodach oraz przenikanie przez szczeliny świata, aby znaleźć zasoby niezbędne podczas procesu ewolucji. Pragnąc zabić nudę, poznamy w międzyczasie społeczność zamieszkującą wioskę, założymy hodowlę zwierząt i kupimy meble do naszego nowego domu. Jako członek klanu zajmiemy się wykonywaniem codziennych czynności zapewniających przetrwanie naszej osady, weźmiemy udział w prymitywnych festiwalach i rytuałach ku czci Pachy, a także znajdziemy upragnioną miłość.

„Roots of Pacha narodziło się z naszych wspomnień o przekazywaniu sobie kontrolera podczas gry w Harvest Moon i marzeń o stworzeniu własnej gry.” – deweloperzy Soda Den

Roots of Pacha ma pojawić się w 2022 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.