Rok po premierze survival horroru RPG Chernobylite dla deweloperów i wydawcy oznaczał wytężony okres prac nad aktualizacjami, darmowymi oraz płatnymi dodatkami.

Ostatecznie praca opłaciła się, bo w 365 dni na Steamie Chernobylite zebrał 7360 recenzji i ocenę bardzo pozytywną. Gra w tym czasie doczekała się nowej broni, mapy oraz trybu rozgrywki, a także kolejnych potworów, skórek i dziesiątek dodatkowych misji i zadań do ukończenia. Nie oznacza to, że The Farm 51 spocznie na laurach, bo właśnie udostępniono The Arrival – cyfrowe opowiadanie, którego bohaterem jest jeden z towarzyszy protagonisty w Chernobylite – Saszko, dostępne za darmo na Steam i GOG-u. Od 1 sierpnia 2022 r. przez tydzień będzie można również skorzystać z 30-procentowej obniżki ceny gry oraz wydanych dotychczas dodatków.

Specjalną niespodzianką z okazji rocznicy Chernobylite jest również zbiórka na platformie Makeship na stworzenie pluszowej wersji Black Stalkera. Kampania potrwa do 25 sierpnia i będzie to jedyna szansą na zdobycie limitowanej, 16-centymetrowej, puchowej maskotki wyposażonej w blaster i plecak. Pluszak ponoć wykazuje 0% radioaktywności i gwarantuje 1000% słodkości. Dodatkowo Chernobylite wspiera już AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 na DX12.