Według analityków NPD Group ostatni rok w USA w zakresie konsol do gier to dominacja Switcha, a najlepiej sprzedającym się tytułem w USA w 2019 roku jest Call of Duty Modern Warfare, a kontrolerem: Switch Pro Controller. Tylko w grudniu ubiegłego roku Amerykanie wydali na gry, sprzęt to grania i akcesoria 3 miliardy dolarów (spadek o 15% w ujęciu rok do roku).

Jednak zdecydowanie bardziej interesujący jest raport NPD Group dotyczący najlepiej sprzedających się gier ostatniej (mniej więcej) dekady (w tym konkretnym przypadku liczony od 2010 do 2019 roku), uwzględniający wszystkie platformy: konsole i PC. Do zestawienia Top10 trafiło aż siedem części Call of Duty, które wyprzedził jedynie Grand Theft Auto V, a całkowitą dominację Activision Blizzarda zakłóca jeszcze obecność Red Dead Redemption II na siódmym miejscu oraz Minecraft domykający pierwszą dziesiątkę.

Poza pierwszą dziesiątką znalazły się jeszcze trzy części CoD (Advanced Warfare, Modern Warfare 2019 oraz Infinite Warfare), Skyrim, Battlefield 1 i 4, Destiny i Star Wars: Battlefront 2015. W rankingu Top20 zmieściły się jeszcze dwie gry Nintendo: Mario Kart 8 i Breath of the Wild. Podobny ranking sprzedaży gier w latach 2000-2009 odsłania dominację gier rytmicznych (Guitar Hero III, Wii Fit, Rock Band, Guitar Hero: World Tour, Guitar Hero 2, Rock Band 2), strzelanin (CoD: Modern Warfare 2, CoD 4: Modern Warfare, CoD: World of War, Halo 2 i 3), sportowych (Maddne NFL 06, 07, 08 i 09), przeplecionych z San Andreas i Vice City oraz Wii Play.

Przez ostatnie 10 lat najlepiej sprzedającą się konsolą w USA była PlayStation 4, której towarzyszył bezprzewodowy DualShock 4 (również najlepiej sprzedający się kontroler w USA przez ostanie 10 lat).