Vixa Games wraz z Ravenage Games obiecują nam, że w gorącym okresie przedświątecznym zapragniemy wskoczyć w dziwaczne futerka i zmierzyć się z wyciągniętymi z kreskówek bossami w morderczym, telewizyjnym reality-show. Wszystko to na razie na Steamie, we wczesnym dostępie.

Źródłem inspiracji dla The Crackpet Show była jakże uroczo brutalna kreskówka Happy Tree Friends. My będziemy mieli okazję poprowadzić do boju zmutowane zwierzaki, walczące o sławę i uznanie. Jak również przetrwanie na arenach, na których owe futrzate dziwolągi próbują rozpaczliwie przetrwać (mając do dyspozycji dziesiątki rodzajów broni, łączenie atutów i inne elementy masowej zagłady). Podobno w tym udawanym reality-show zdobywamy like’i, za które można kupować perki, bronie i specjalne przedmioty. W takim przypadku – sława zaczyna mieć sens, prawda?

W rozgrywce jednocześnie mogą uczestniczyć cztery osoby, równocześnie walcząc o sławę (like’i, przedmioty i inne elementy dzielone na grupę) i wspólnie ustalając strategię walki. Mogą zdarzyć się potyczki o perki, jeśli dwoje lub więcej graczy zdecyduje się na taki sam… Chęć do wracania na te same (pozornie) areny poprawiają losowo generowane epizody, a więc nie spodziewajcie się powtórek w rozgrywce.

The Crackpet Show debiutuje 16 grudnia 2021 roku, we wczesnym dostępie na Steamie. W 2022 roku gra trafi również na konsole Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox.