Messiah spotyka Lo Wanga, wyrusza na podbój opanowanego przez demony świata w skórce, jaką uda mu się przybrać – to pierwsza myśl, jak przyszła mi do głowy po obejrzeniu świeżutkiej zapowiedzi gry Rogue Spirit, którą właśnie przygotowuje studio Kids With Sticks.

Królestwo Midra ogarnął chaos. Prowadząc do boju ducha księcia możemy przejmować kontrolę nad przeciwnikami i tym samym korzystać z ich unikalnych umiejętności. Demoniczni najeźdźcy, którzy opanowali świat Midry tylko czekają, by skopać ich kolorowe tyłki. Imponujące walki, obserwowane z perspektywy trzeciej osoby, odrobina skradania, dużo akcji i spory arsenał specjalnych umiejętności i mocy. Wszystko to zaprawione nutką orientu.

Gra oferuje mechanikę roguelite, zróżnicowane style walki, zestaw umiejętności, które możemy rozwijać, wplecioną pomiędzy walki historię świata, około 20 postaci o zróżnicowanych cechach, które możemy wykorzystać w walce, pięć biomów i dziesięć proceduralnie generowanych map do zabawy. Plus sekrety i bossów. Brzmi smacznie. Na Steamie, na początku czerwca ma być dostępne demo gry, natomiast sam Rogue Spirit w zbliżonym okresie może trafić do graczy w Early Access.