Zapowiedziana w połowie zeszłego roku gra studia Cyanide nabiera kształtów. Dziś możemy obejrzeć kolejny zwiastun filmowy. A będąc w drużynie samego diabła nie trzeba się przejmować zasadami gry, ponieważ zawsze można je nagiąć, złamać czy zignorować.

W Rogue Lords zagramy diabła. Jego los wcale nie był lekki, ponieważ kiedyś został pokonany przez łowców demonów. Teraz upadły anioł pozyskał dziewięciu sprzymierzeńców w postaci złych geniuszy, którzy zdecydowali się podpisać… pakt z diabłem. Ich zadaniem jest odszukanie legendarnych artefaktów o szczególnej wartości. Wspomniane artefakty pozwolą na odzyskanie dawnej diabelskiej mocy, lecz żeby wejść w ich posiadanie, niezbędne będzie stoczenie wielu pojedynków. Na szczęście będąc w drużynie samego diabła, nie ma potrzeby przestrzegania zasad. Gra dosłownie polega na tym, żeby często łamać obowiązujące zasady, oszukiwać, wykorzystywać różnego rodzaju sztuczki. Głównym motorem napędowym naszych oszustw jest diaboliczna esencja, więc warto monitorować jej poziom. Co ciekawe, pozwala ona nie tylko na sztuczki podczas walki, ale również podczas eksploracji świata gry. Przykładowo, zużywając odrobinę diabolicznej esencji, możliwe będzie skorzystanie ze specjalnych skrótów na mapie.

Premiera gry jest zaplanowana na 2021 rok. Tytuł trafi na PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Więcej informacji na temat Rogue Lords znajduje się na oficjalnej stronie Steam.