Kontynuacja miniaturowej gry Rocket Away, która pod koniec roku rozwijała skrzydła w konkursie Cassette 50 Charity Compo i zajmowała zaledwie 2 KB na dyskietce lub taśmie.

Teraz autor (Richard/TND) powraca do tego samego pomysłu udostępniając nam bardziej barwną, pełnoekranową edycje przygód pewnej rakiety w krainie usłanej meteoroidami (czyli kosmosie), zatytułowaną Rocket Away 2. Z dobrze poinformowanych źródeł (instrukcji obsługi) wiemy, że kolizje nie sprzyjają korpusowi naszego pojazdu, za to zbieranie zielonych, połyskujących obiektów mocno podbija punktację.

Dynamika rozgrywki znacząco podnosi się co ok. minutę – wtedy przeskakujemy do kolejnego poziomu, a tempo przelotu zwiększa się. W grze przewidziano 8 poziomów, od razu gratulujemy tym, którzy dotrwają do szóstego – tam rozgrywka toczy się już z iście kosmicznymi prędkościami. Do sterowania wystarczy joystick w porcie 2, w przypadku gry w wersję webową, dostępną na stronie projektu – korzystamy z klawiszy kursorów i Z (spacją przewijając ekrany tytułowe). Rocket Away 2 to idealna rozrywka na imprezę, w której kto dalej doleci, ten uzbiera większy wynik na tablicy high score.