Gdy czasy nie sprzyjają dalekim wojażom, a jednak wakacyjny klimat rodzi pragnienie, by po prostu zatankować samochód i ruszyć w drogę, można w zastępstwie uruchomić nową grę na ZX Spectrum.

Motywem przewodnim Road Trippin’ jest samochodowa wyprawa przez świat, podczas której okazuje się, że lokalni kierowcy nie są tak przyjaźni, jak opisywały ich turystyczne przewodniki. Celem gry jest zatem manewrowanie po ulicach kolejnych – świetnie narysowanych – miast, zbieranie pamiątek i jednocześnie unikanie kolizji z pozostałymi użytkownikami dróg. Oprócz suwenirów należy też zbierać rozmaite bonusy punktowe, paliwo potrzebne do kontynuowania jazdy czy dodatkowe życia. Co ciekawe, wszystkie te przedmioty są mobilne, zatem ich zdobycie może okazać się problematyczne. Nikt jednak nie obiecywał, że nasz wirtualny wakacyjny wyjazd będzie lekki, łatwy i przyjemny.

A gdy wyprawa się już zakończy, warto pozostać w wakacyjnych klimatach i pozwiedzać Londyn wraz z sympatycznym szczurkiem, bohaterem wcześniejszej gry tych samych autorów!