Dostępne na Steamie od 16 września Rising Spire: Prelude oferuje graczom szybką podróż przez surowy świat Malus, zanim na dobre rozpocznie się prawdziwa przygoda. A ta ma nastąpić we wczesnym dostępie w przyszłym roku.

W tej bogatej w fabułę przygodówce akcji z klasycznym systemem walki inspirowanym grami JRPG z lat 90. wcielimy się w postać młodego nefilima wychowanego przez tajemniczą Lilith. Kiedy zło zaczyna rozprzestrzeniać się w uniwersum, naszym zadaniem jest odnalezienie jego źródła i zniszczenie zarazy zagrażającej ludzkości. W międzyczasie zdobędziemy i opanujemy potężne bronie stworzone ze starożytnych artefaktów, nawiążemy silne więzi z napotkanymi postaciami (pomagając im oraz poznając ich historie), a także odnotujemy w naszym dzienniku podróży wszystkie stosowne informacje. Przemierzając kolejne zarażone krainy, odblokujemy i udoskonalimy umiejętności pozwalające dotrzeć nam do nowych celów, nauczymy się łowić ryby i tworzyć mikstury oraz odkryjemy sekrety surowego świata Malus.

„Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy pracują nad niewielkimi projektami od 2012 roku. Zawsze było to nasze hobby, ale postanowiliśmy w końcu pomyśleć nad wydaniem naszego pierwszego tytułu.” – deweloperzy LFB Studios

Rising Spire ma pojawić się w 2022 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC. Więcej informacji o zapowiedzianej grze można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.