Zapowiedziany, 16-bitowy JRPG deweloperów studia Stegosoft Games rozgrywa się w świecie wypełnionym polityką, zdradą i obłudą, znajdującycm się na krawędzi wojny. Historia skupia się natomiast na ludziach, którzy wbrew wszelkim przeciwnościom spróbują ją powstrzymać. Jej prawdziwe zakończenie może zadecydować bowiem o tym, kto będzie rządził przez następne tysiąc lat.

Gracze udadzą się w podróż do odległych zakątków królestwa Rin, gdzie w ciemnościach czekają skarby i zagrożenia. Zmierzymy się tam z przebiegłymi wrogami, których motywacja jest większa niż tylko głód czy żądza złota. Podczas turowych starć (znanych każdemu, kto grał w Chrono Trigger czy Final Fantasy VI) utworzymy grupę trzech grywalnych postaci z ośmiu dostępnych, aby wykorzystać słabe punkty wroga (w razie potrzeby można wymieniać bohaterów w trakcie pojedynków). Skorzystamy z broni palnej, użyjemy sztyletów i zastosujemy zaklęcia magiczne, chcąc wywalczyć sobie drogę do zwycięstwa. Ponadto, dzięki sprytnemu wykorzystaniu naszych umiejętności znajdziemy ukryte skarby, rozwiążemy zagadki i odblokujemy nowe obszary.

Rise of the Third Power ma ukazać się na komputerach PC. Data premiery zapowiedzianego tytułu zostanie wkrótce ogłoszona. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.