Latem zagramy w Valorant – strzelaninę taktyczną rozgrywaną w modelu 5 na 5 graczy, którą wcześniej poznaliśmy jako Projekt A. Tradycyjnie dla produktów Riot Games – Valorant będzie dostępny w modelu free to play. W grze będziemy mieli dostęp do zróżnicowanych pod względem umiejętności postaci, bogatego wyboru uzbrojenia i modelu rozgrywek atakujący-obrońcy, rozgrywanego w rundach (do zwycięstwa wymagane minimum 13 z 24 rund).

Na pierwszy rzut oka to mikstura Counter-Strieke’a zaprawionego Overwatchem – oprócz bogatego wyboru uzbrojenia – większość walczących na zamkniętych arenach agentów będzie miała też do swojej dyspozycji specjalne moce, uzupełniające klasyczną taktykę walki.

„Wierzymy, że dodając wyjątkowe umiejętności postaci, które uzupełniają strzelanie w grze, rozwijamy doświadczenia, jakie zapewnia tradycyjna taktyczna strzelanka i wprowadzamy do gatunku coś nowego. Jesteśmy przekonani, że premiera VALORANT będzie początkiem naszej długiej przygody z fanami taktycznych FPS-ów z całego świata” – producent wykonawczy Anna Donlon.

Riot Games obiecuje sporo: dedykowane serwery z wysokim tickratem, własny kod sieciowy i walkę z oszustwami od pierwszego dnia. Szczegóły na stronie gry.