Kolejny spośród wielu symulatorów (w znacznych ilościach produkowanych przez polskie studia). Ciekawy pomysł na grę wyróżnia Riot Control Simulator spośród innych gier tego typu.

Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo w mieście. Jak tego dokonać? W tym konkretnym przypadku – to tłumienie zamieszek. Z opisu Riot Control Simulator możemy się dowiedzieć, że protesty pochłaniają niemal każde większe miasto, a my będziemy walczyć z niezadowolonym tłumem. Gra ma oferować systemy, które uatrakcyjnią rozgrywkę. Przede wszystkim, nie wystarczy okładać wszystkich cywili pałkami i liczyć na to, że się uspokoją, bo nasza agresja może powodować… większą agresję po stronie protestujących. Można powiedzieć, że trzeba tu znaleźć pewnego rodzaju złoty środek i nie powinno się przesadzać w pewnych działaniach. Jeżeli emocje sięgną zenitu, wtedy w ruch pójdą koktajle Mołotowa i kamienie, a my będziemy musieli zdać się na hełm i tarczę. Co ciekawe, gra ma oferować dostęp do znacznie poważniejszych narzędzi, jak chociażby armatki wodne, a nawet czołgi. Czy to nie przesada? Ocena sytuacji oczywiście należy wyłącznie do gracza. Podobno gra ma zawierać decyzje moralne.

Producentem gry jest Corpix Games, wydawcą – Game Box i Ultimate Games. Premiera na PC jest zaplanowana na 2022 rok, natomiast w 2023 roku tytuł powinien trafić na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X, Nintendo Switch. Więcej informacji na temat Riot Control Simulator znajduje się na oficjalnej stronie Steam. Dla wielbicieli tego konkretnego gatunku symulatorów mamy dobre wieści, w planach jest również Riot Operator.