…bo para Joy-Conów to za mało, więc Nintendo po dwóch latach od premiery Switcha, papierowych akcesoriach i setkach świetnych gier podnosi poprzeczkę. Ring-Con i Leg Strap tradycyjnie wymagają przymocowania do nich Joy-Conów, jednak same w sobie mogą przenieść rozrywkę na Switchu na zupełnie inny poziom. Startowy tytuł dla nowych kontrolerów, czyli Ring Fit Adventure podpowiada resztę.

Nie bez powodu kojarzy się z Kinect Adventures Microsoftu – w oby przypadkach mamy do czynienia z grą zręcznościową, w którą raczej nie zagramy w trybie kanapowego leniwca. Ring-Con posłuży do mierzenia położenia kontrolera oraz będzie reagował na ściskanie pierścienia, Leg Strap za to sprawdzi, czy podczas zabawy biegamy, podskakujemy i wymachujemy nogami. A przynajmniej jedna z nich. Czyżby więc powtórka z jednej z najbardziej zyskownych serii gier z Wii – Wii Fit? Jak najbardziej, bo przy okazji zabawy możemy poczuć się fit realizując jak najbardziej prawdziwe ćwiczenia fizyczne. Bo Ring Fit Adventure to zgrabna gra zręcznościowa, przy której nawet nie poczujemy, że wkładamy w rozgrywkę sporo siły fizycznej, spalając kalorie, budując masę mięśniową i takie tam. Przewidziano także walki z przeciwnikiem, które oczywiście sprowadzają się do kolejnej porcji ćwiczeń fizycznych, podzielonych na sekcje rozróżniane kolorami.

Przenosząc dobrą zabawę na Switcha i nowe akcesorium Nintendo może zagrozić popularności salonów Fitness i trenerów osobistych – Ring Fit Adventures w atrakcyjnej formie realizuje dokładnie to samo – skłania nas do wysiłku i bawi. Pozostaje tylko poczekać na Ring-Con Pokemony i inne warianty popularnych gier, wykorzystujące nowy zestaw kontrolerów.

Z jednej strony – przyklaskuję nowemu pomysłowi Nintendo na ruszenie nas z foteli. Z drugiej domagam się większej precyzji w kontroli zmagań o własną formę fizyczną – na przykład dodatkowego Leg Strapa, nadzorującego pracę drugiej nogi. Bo już czuję, że jest tu pole do nadużyć. Ring Fit Adventure będzie dostępne od 18 października 2019 roku (w zamówieniach przedpremierowych). Czyli na Święta będziemy skakać przy choince, spalając kalorie przed Switchem.