Najnowsze dzieło grupy The New Dimensions (reprezentowanej przede wszystkim przez Richarda, który nie tylko tworzy kod gier, ich projekt oraz muzykę) to próba stworzenia na nowo klasyki gatunku – gry w węża, która w wersji dwuosobowej stała się inspiracją do zabawy w wyścigi w Tronie.

Oczywiście do spopularyzowania gier tego typu przyczyniła się przede wszystkim Nokia, wprowadzając do swoich telefonów Snake’a. Podobnie jak niegdyś Nintendo spopularyzowało Tertisa, wraz z masową produkcją Game Boya.

Po tym przydługim wstępie przechodzimy do sedna sprawy. The Forever Extending Hungry Snake, którego znajdziemy zarówno w serwisie CSDb, jak i na autorskiej stronie Richarda Baylissa w serwisie Itch.io to zgrabnie zaprojektowana, zręcznościowa rozgrywka z przedmiotami do pożerania i bombami do skracania węża. Zasady są proste – przetrwać jak najdłużej na planszy i nie natknąć się na ściany oraz własny ogon.

A teraz runda bonusowa: zaglądając na stronę The New Dimensions odnajdziemy inne produkcje Richarda Baylissa, w tym świetne strzelaniny (jak Fulgur, Blastopia DX, Cruiser X-79, Starfysh Remix, Let’s Invade 2, Zap Fight 2, Nucleo 448, Mega Tank Blasta!), platformówki (Vortex Crystals) i zręcznościówki (Amazon Tales, Legion of the Damned 3, Toxic, Pagoda Warrior II, Storm Chase, Spider Maze) oraz gry logiczne (Quad Core, Happy-Blocks DX).

Wspominałem, że wszystkie wymienione tytuły są naprawdę ładnie zrealizowane i powstały w ciągu ostatnich kilku lat? A o tym, że można je pobrać za darmo? Więc na co czekacie?

To ciekawe, jak wiele ostatnimi czasy gier powstaje na dwa klasyczne 8-bitowce: Commodore 64 i ZX Spectrum 48K/128K – wyraźnie widać duże zainteresowanie twórców gier właśnie tą parką maszyn. Co na to Atarowcy?