O tym jakże oryginalnym, inspirowanym platformówkami z klasycznych konsol do gier projekcie wspominaliśmy pod koniec zeszłego roku.

Wiemy już, że B.I.O.T.A. wyruszy na podbój naszych ekranów 12 kwietnia 2022 r. na Steamie oraz GOG-u. Oczekiwanie na pewno umili dostępne w wymienionych serwisach demo gry. B.I.O.T.Ę. niewątpliwie wyróżnia możliwość doboru palety (do naszego nastroju lub stylu gry) – łącznie do odblokowana dostajemy 54 zróżnicowane zestawy barw, oczywiście stanowiące jedynie ubarwienie tego co dzieje się na ekranie. A dzieje się sporo:

Jednoosobowe studio small bross (czyli Ivan Porrini we własnej osobie) wrzuci nas w świat wyraźnie powstający pod wpływem Game Boya – z czterokolorowymi paletami ilustrującymi rozgrywkę. B.I.O.T.A. to przede wszystkim dwuwymiarowa platformówka akcji z mechanikami typowymi dla metroidvanii. Zabawa toczy się w kolonii górniczej nawiedzonej przez plagę obcych. Do wyboru dostaniemy osiem grywalnych postaci, kampanię fabularną, poziomy zręcznościowe i dodatkowe tryby rozgrywki.