Ekipa Loading… właśnie obchodzi sześciolecie swoje sześciolecie. Czteroosobowy zespół retronostalgików postanowił uczcić ten fakt specjalną transmisją live, która odbędzie się już jutro, w niedzielę o godzinie 21:00. Wystarczy dostroić przeglądarke na ten adres.

Growi historycy i wielbiciele kultury 8- i 16-bitowej już więcej niż pół dekady poświęcili na pogawędki o grach, graniu, komputerach, konsolach. Odcinek specjalny w edycji live ma być poświęcony rytuałom, mitom i zwyczajom towarzyszącym cyfrowej rozrywce w minionej epoce. Od codziennego cicho bo się nie wgra (a to tylko błąd w romie Atari…), przez psucie telewizora i rozmowy z kioskarką (bo jeszcze nie dowieźli Top Secret). Jest też coś o obowiązku przewijania kaset VHS do samego początku, no ale kto dziś ma tak grube ołówki…

Loading… kończy równo sześć lat dokładnie 25 kwietnia. Całej ekipie gratulujemy wytrwałości, a wielbicieli rozrywki cyfrowej z dużą nutką nostalgii zapraszamy o 21:00 w niedzielę na odcinek „Zwyczaje i Rytuały”. Oto jego planowana zawartość: Cicho, bo się nie wgra. Nie patrz na ekran. Nie patrz na magnetofon. Nie oddychaj. Nośniki muszą chwilę odstać po przyjściu z giełdy. Nie kładź dyskietki na stacje dyskietek, monitor, bo się rozmagnesuje. Wyciągaj kasetę z wideo. Wyciągaj płytę z czytnika jak nie używasz. Przewiń kasetę do początku oraz wiele wiele innych zabawnych zwyczajów które pomagały skutecznie stawić czoła prawom Murphy’ego.