Po sukcesie poprzednika – THEC64 – Retro Games powraca do gry z VIC-em 20, znanym w Europie również pod nazwą VC-20. Pierwszym domowym komputerem, którego sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy.

Wersja, która pojawi się na rynku 23 października została wyposażona w pełnowymiarową, działająca klawiaturę, oferuje trzy tryby pracy (karuzela z grami, VIC-20 i C64), 4 porty USB, joystick na mikroswitchach oraz 64 zapisane w pamięci maszyny gry (zarówno z VIC-a, jak i C64; kolekcję możemy uzupełnić o tytuły zapisane na pendrivie), jest także przezroczysta pokrywa antykurzowa w zestawie.

THEVIC-20 oferuje możliwość przełączenia trybu pacy PAL/NTSC, a wśród tytułów, które znajdziemy w zestawie są m.in. Arcadia i Laser Zone z VIC-a oraz Paradroid i Bouder Dash z C64. Cenę nowej wersji VIC-20 ustalono na 119,99 euro (109,99 funta). Już można zamawiać na Amazonie. Choć można odnieść wrażenie, że VIC-20 to już odcinanie kuponów od THEC64 – bo poza nostalgicznym pudełkiem i równie dobrze zapamiętanymi kształtami THEVIC-20 jest niemal bliźniaczą konstrukcja dla swojego poprzednika.