Markiz Retro Maniak zaprasza wielbicieli rozrywki w stylu retro 30+ (chodzi o wiek eksponatów, nie widzów i uczestników) do odwiedzenia Ośrodka Kultury Ochoty „OKO”, znajdującego się na ul. Grójeckiej 75 w dniach 5-30.09.2022 r.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na tej stronie. Oceniając po zdjęciach promujących Retro-Akcję na Grójeckiej – nie zabraknie czegoś dla wielbicieli Atari, C64, ZX Spectrum, Amig, SNES-ów i Amstradów. Nie wiemy tylko co na tych zdjęciach robi GameCube, pierwszy Xbox i Nintendo 64 (przypuszczamy, że oczekują na swoją 30-kę).

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie wydarzenia (to już druga edycja) – będzie kącik dla graczy, a w dniach 5-30.09 będzie można odwiedzić Retro-Akcję na Grójeckiej 75 w godzinach 10:00-20:00 (poniedziałki, środy, piątki) oraz 16:00-20:00 (wtorki i czwartki). Wydarzenie organizowane jest charytatywnie, wolontariusze mile widziani.

Gdyby ktoś pytał o co chodzi w tej całej Retro-Akcji na Grójeckiej, to zaproszenie odpowiada tak:

„Chodzi również o to, żeby to zainteresowanie, ale i wiedzę teoretyczna i praktyczną, przekazać  młodym osobom, niech stanie się to dla nich inspiracją, do działania w klimacie retro ale, po nowemu.”