Serwis IGN pokazał światu rozgrywkę z Resident Evil Village na konsoli PlayStation 4 Pro. Trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem nieźle.

Początkowo gra Resident Evil Village miała być tworzona wyłącznie z myślą o konsolach nowej generacji, jednak zmieniono decyzję. W związku z tym, że ósma główna odsłona serii znanych survival horrorów trafi również na sprzęty starej generacji, zdecydowano się pokazać rozgrywkę na konsoli PlayStation 4 Pro. IGN zademonstrowało światu pięć minut Resident Evil Village, gdzie widać klaustrofobiczne podziemia ze skromną dawką oświetlenia, pochodzącego ze świec oraz pochodni. Dzięki temu, że fragment rozgrywki zawiera liczne konfrontacje z przeciwnikami, możemy zwrócić uwagę na ich animacje, a także efekty towarzyszące strzelaniu z broni. Nie zabrakło też sceny z samą Lady Dimitrescu, która jakiś czas temu zrobiła furorę w internecie i okazała się być doskonałą formą promocji dla tytułu.

Resident Evil Village trafi na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S i X, Xbox One. Data premiery to 7 maja 2021.