Zdaniem graczy Resident Evil 7 trzymał ich nerwy bez przerwy pod napięciem, więc producenci Village postanowili nieco obniżyć poziom stresu.

Serwis VGC publikuje wypowiedzi Tsuyoshi Kandy, będącego producentem serii Resident Evil. Wyjaśnia on, że projektując Resident Evil Village, wzięto pod uwagę informacje zwrotne od osób grających w Resident Evil 7. Kanda tłumaczy, że gdy on i jego zespół tworzą nową odsłonę serii, ich zadaniem nie jest postarać się o coś jeszcze straszniejszego. Zamiast tego, duże znaczenie ma równowaga pomiędzy zabawą i strachem. Tsuyoshi Kanda podkreślił, że dotarły do nich wieści o tym, iż Resident Evil 7 było przesadnie straszne dla wielu z graczy. Z jednej strony jest to komplement dla twórców horroru, ale nie można zrażać zbyt dużej grupy użytkowników i trzeba zadbać o to, żeby większość ludzi mogła komfortowo cieszyć się daną grą. W związku z tym w Resident Evil Village świadomie zmniejszono dawkę napięcia, złagodzono ton rozgrywki. Dalej jest to horror, lecz teraz bardziej przystępny dla szerszej grupy odbiorców.

Premiera Resident Evil Village jest zaplanowana na 7 maja 2021 roku. Tytuł trafi na konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S i X, Xbox One oraz PC i Stadię. Więcej informacji na temat Resident Evil Village znajduje się na oficjalnej stronie Steam.