Firmy Capcom, Oculus oraz Armature Studio połączyły swoje siły i przygotowały niespodziankę dla wielbicieli serii Resident Evil.

Aktualnie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju powroty do klasyków w odświeżonej formie, czego przykładem może być chociażby remake Resident Evil 2. Za podobny kierunek można uznać także wzbogacanie starych gier o całkowicie nowe formy ich przedstawienia. W tym wypadku za przykład posłuży nam właśnie zapowiedziany Resident Evil 4 VR – efekt współpracy wymienionych wyżej firm. To sposób na powrót do klasyka i doświadczenie go w zupełnie nowy sposób. Tym razem gracze będą mogli wejść w buty głównego bohatera i poczuć się niemal tak, jakby faktycznie znaleźli się w centrum wydarzeń. Specjalnie przygotowana wersja gry będzie dostępna wyłącznie na urządzeniach Oculus Quest 2, co może być powodem irytacji dla posiadaczy innych gogli VR i dla tych, którzy stronią od wirtualnej rzeczywistości.

Aktualnie opublikowano skromną zapowiedź, ale już 21 kwietnia powinniśmy poznać więcej faktów na temat Resident Evil 4 VR. Premiera gry została przewidziana na 2021 rok.