W odróżnieniu od remake’u pierwszej gier z Super Famicomu.

Podczas tegorocznego Nintendo Direct na E3 zapowiedziano remake Trials of Mana – klasycznej produkcji z Super Famicom i kontynuacji Secret of Mana z ubiegłego roku. Square Enix zdecydowało się tym razem na znacznie poważniejsze ingerencje w wygląd i formułę gry niż w przypadku pierwszej części dzięki czemu produkcja zdaje się znacznie lepiej pasować do dzisiejszych czasów – nie jest to tylko zwykły staroć przebrany w nowe ciuszki, ale coś, co wygląda jak zupełnie nowa gra. Zmianom uległy między innymi system awansowania i rozwoju postaci, czyniąc całość znacznie bardziej współczesną.

Produkcja ukaże się w przyszłym roku na Switchu oraz PC. Trials of Mana powinno kosztować około 30 dolarów/euro i ukaże się na początku 2020 roku – jak wiele innych produkcji, na które z pewnością czekacie – sprawiając, że przez pierwsze miesiące 2020 nie zabraknie nam tytułów do ogrania niezależnie od gatunku i preferowanej platformy.

Jeśli natomiast interesuje was klasyka, na Switchu ukazała się już Collection of Mana zawierająca stare tytuły z serii w oryginalnej oprawie – warto zaznaczyć, że to pierwszy raz, gdy Trials dostępne jest poza Japonią.