CD Projekt Red zapowiada wydanie remake’u, a gra, która stała się początkiem sukcesów warszawskiego studia zostanie odtworzona na Unreal Engine 5.

Ciekawostką jest fakt, iż CD Projekt Red pozostawił sobie wyłącznie nadzór kreatywny nad projektem, powierzając prace nad grą studiu Fool’s Theory. Tak, dobrze przeczytaliście – CD Projekt Red przekazało ten jakże złożony projekt zewnętrznemu wykonawcy, którego możecie znać z Seven: Enhanced Edition.

Z raczej oszczędnej informacji prasowej CD Projekt Red dowiadujemy się, że prace nad grą są na wczesnym etapie a roboczy (tajemniczy) tytuł Canis Majoris to właśnie odkurzony i przeniesiony na Unreala pierwszy Wiedźmin.

„Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.” – Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red.

Mamy uzbroić się w cierpliwość, bo w planach jest stworzenie remake’u na jak najwyższym poziomie. Co może oznaczać długie oczekiwanie, bo pierwszy Wiedźmin to przecież całkiem złożona gra… Domagamy się przynajmniej jednego, konkretnego screenshota!

PS Tymczasem GOG rozdaje (ponownie) Wiedźmina.