Dostarczania cyfrowej rozrywki w dobrej jakości za darmo odcinek kolejny: w galaFreebies znalazła się bardzo dobra gra zręcznościowa Rex: Another Island.

To typowa platformówka, której głównym bohaterem jest (nie pytajcie dlaczego) Tyranozaur Rex, który ma za zadanie wybierać (nie pytajcie dlaczego) wszystkie monety rozrzucone po wyspie. Do eksploracji dostajemy pięć zróżnicowanych terenów, połączonych teleportami. Warto zwrócić uwagę na symbole flag rozmieszczonych gęsto na poziomach – to punkty zapisu gry, które umożliwią nam zachowanie aktualnego stanu portfela z monetami – łącznie, we wszystkich pięciu obszarach znajdziemy 777 monet. Zebranie ich wszystkich spowoduje otwarcie drogi do sekretnego zakończenia gry. Podczas zabawy obowiązuje jedna istotna zasada – im rzadziej korzystamy z punktów zapisu stanu gry, tym lepszy wynik uzyskamy na liczniku punktów.

Warto zwrócić uwagę na świetną oprawę muzyczną, zrealizowaną przez Pete’a Gressera – to tylko kilka utworów, ale świetnie podkreślają relaksacyjny charakter gry opracowanej przez shysaursoft. Oczywiście, nie oznacza to, że Rex: Another Island jest grą prostą – przeciwnie, wyzbieranie wszystkich monet to poważne wyzwanie.

Do sterowania wykorzystujemy klawisze kursorów lub WSAD oraz przyciski ZXC lub JKL (skok, mapa, teleportacja). Możemy też grac na gamepadzie. Rex potrafi wykonywać podwójne skoki oraz zeskakiwać na niżej położone platformy. Pozostaje już tylko życzyć wam powodzenia.