W serwisie YouTube autor rekordu, V-12 (Paweł Ruczko) właśnie opublikował niemal kompletny film, który obrazuje proces przejścia w jednym ciągu Boulder Dasha (część pierwsza) na Commodore 64, co zajmuje ok. 3 godzin.

Film nie jest kompletny, ze względu na awarię sprzętu (frame grabber odmówił posłuszeństwa, w nagraniu brakuje poziomów K/3 do O/3). Pierwotnym planem Pawła było po prostu przejście całej gry, od poziomu A/1 do P/5, okazało się, że przy okazji V-12 nabił rekordową punktację. Nagranie zarejestrowano 5.08.2019 roku na Ultimate 64 z prawdziwym SID-em 8580 (opublikowano je 10.08.2019 r.). Rekordowe 45094 punkty zostały odnotowane na stronie C64 Wiki oraz Retro Computer & Console Scores Archives.

Podczas bicia rekordu wykorzystano kopię gry Boulder Dash z kasety zakupionej w sklepie komputerowym w 1993 roku, jak mówi sam autor rekordu:

Boulder Dash z tej taśmy przez te 26 lat był wczytywany pewnie ze 100 razy. To nie jest taśma która leżała przez 26 lat sobie na półce. Pokazuje to, jak trwały to nośnik.

Jest jeszcze jeden element, który przyczynił się do sukcesu: dobry joystick. W tym przypadku był to klasyczny, polski MATT (czarny, z limitowanej edycji 2015), wyprodukowany w Łodzi. Właściciel firmy MATT, Tadeusz Trojak, może być więc dumny ze swoich produktów.

Paweł dodaje:

a MATT… cóż, dla mnie najlepszy do tego rodzaju gier, a gram na MATT-ach od 1993 roku

Z pierwszej ręki wiemy, że Paweł Ruczko spróbuje jeszcze swoich sił w innych grach zręcznościowych dla C64. Życzymy owocnego bicia rekordów. Dla pełnego obrazu sprawy dodajemy, że poprzedni rekord wynosił 22569 punktów, nie został pobity od czterech lat i również należał do Pawła Ruczko.