Powstaje gra, w której będzie można rozdawać czerwone kartki i przymykać oko na niektóre przewinienia na boisku. Innymi słowy – sami podejmiemy kluczowe decyzje dotyczące meczu.

Twórcy gry Referee Simulator mówią, że większość ludzi jest zdania, iż praca sędziego to łatwa sprawa, lecz dzięki ich nowej grze, będzie można to łatwo zweryfikować. Z jednej strony pomysł na stworzenie symulatora sędziego piłki nożnej może się wydawać zabawny, ale gdyby się nad tym zastanowić, prowadzi to do wniosku, że bardzo wielu fanów sportu chciałoby wskoczyć właśnie w buty sędziego i samodzielnie podejmować różne decyzje. Tytuł wydaje się oferować kilka ciekawych rozwiązań związanych z samą rozgrywką. Przykładowo, nasza postać ma poziom stresu oraz zmęczenia, więc nie jest tak, że będziemy mogli bez końca biegać po murawie – należy rozsądnie rozplanować siły i starać się przewidzieć sytuację panującą na boisku. Referee Simulator umożliwi nam popełnianie różnego rodzaju błędów, co będzie oceniane przez specjalną komisję i może mieć wpływ na nasza karierę. Co ciekawe, znajdzie się też miejsce dla poziomu szacunku, jakim darzą nas sami piłkarze.

Deweloperzy studia Goat Gamez nie podali jeszcze daty premiery. Więcej informacji na temat Referee Simulator znajduje się na oficjalnej stronie Steam.