Ten tytuł zapewne obił się wam o PC, konsole lub uszy. Skrzydłami. Wydany w 2020 roku Red Wings doczekał się właśnie obietnicy spin-offu zatytułowanego American Aces.

W przeciwieństwie do zręcznościowego symulatora lotu dwupłatowcem, tym razem dostaniemy zręcznościowy symulator lotu nastawiony na multiplayer i rozgrywkę prowadzoną w lokalnej kooperacji oraz walki PvP. Nie zabraknie jednak i kampanii dla pojedynczego gracza. All in! Games obiecuje nam rozgrywki online nawet dla 10 graczy i ponowny powrót za stery Fokkera Dr.1.

Pierwsza wojna światowa i malownicze potyczki na niebie – to tło fabularne arcade’owego shootera ilustrowanego w komiksowym stylu. Kilka różnych trybów rozgrywki (Last Man Standing, Score Battle, Time Battle, Score Battle, Time Battle, Hide n’ Seek), opcja ataków w zabójczym szwadronie (jeśli koledzy dadzą radę) oraz pojedynki z żywymi przeciwnikami. W kampanii przewidziano również 30 solowych misji. Do tego aż 15 różnorodnych samolotów, drzewka umiejętności kupowanych za zdobyte punkty oraz wyzwania w postaci zmieniających się warunków pogodowych.

„Wiążemy z tym tytułem duże nadzieje, gdyż na rynku nie ma obecnie dynamicznej strzelanki arcade osadzonej w przestworzach, która oferowałaby PvP i grę wieloosobową zarówno online, jak i lokalnie. Jest to idealna nisza, którą wypełni Red Wings: American Aces. To druga oryginalna produkcja utalentowanego studia deweloperskiego All in! Games i z pewnością nie będzie ostatnia. Trwają prace nad innym, większym projektem, o którym więcej zdradzimy w kolejnych miesiącach.” – Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games

Red Wings: American Aces zostanie wydany na PC (Steam) oraz Switchu. Nie znamy daty premiery gry.