Sequel wydanej w 2015 roku gry strategicznej z elementami RPG, The Red Solstice, wyprodukowanej przez niezależne, chorwackie studio Ironward.

Jak sami o sobie mówią:

„Jesteśmy małym i zgranym zespołem, który koncentruje się na zapewnieniu naszym graczom wyjątkowych wrażeń z gry, wdrażając nowe i kreatywne mechanizmy rozgrywki.”

W 117 roku After Earth (czasu gry) zostajemy zwerbowani w roli dowódcy tajnej grupy zadaniową. Naszą przewodnią misją jest przeciwstawienie się inwazji mutantów oraz odnalezienie antidotum na wirusa zagrażającego ludzkości. Dobieramy więc optymalne wyposażenie, planujemy swoją strategię i ruszamy na pole bitwy, pragnąc powstrzymać rozprzestrzeniającą się infekcję. Do wyboru dostępnych mamy 6 klas postaci, z których każda oferuje unikalne doznania z rozgrywki. Pokierujemy szturmowcem, wyburzaczem, cięzkim wsparciem, zwiadowcą, medykiem lub strzelcem wyborowym zarządzając swoimi zasobami i eksplorując otwartą mapę, zawierającą ponad 15 misji głównych i 20 zadań pobocznych. Pozostaje zadać tylko jedno pytanie: czy potrafisz wykazać się walecznością, aby przetrwać i zapewnić ludzkości przyszłość?

Data premiery Red Solstice 2: Survivors została zapowiedziana na 17 czerwca 2021 roku na komputerach PC (Steam).