Dość pielenia własnego ogródka, czas zacząć pielić świat!

Dość niespodziewanie studio Red Hook zapowiedziało kontynuację swojego hitu z 2016 roku – Darkest Dungeon. Poza ogłoszeniem na YouTube i Twitterze, twórcy udzielili krótkiego wywiadu serwisowi PC Gamer, dając kilka wskazówek odnośnie tego, czego możemy się spodziewać.

Jedną z ważniejszych zmian w Darkest Dungeon II ma być przeniesienie akcji z przeklętej rezydencji w „świat” – gracze mają zobaczyć apokalipsę, jaka trawi miejsca poza mrocznym domostwem przodka gracza i, prawdopodobnie, przemierzać jego nowe zakątki – zamiast skupiać się na jednej bazie wypadowej, będziemy przemierzać świat. Red Hook nie chce ujawniać zbyt wielu szczegółów ale zapowiada, że walka przypominać będzie tę z jedynki, choć doczeka się pewnych usprawnień.

Darkest Dungeon II ma trafić do systemu wczesnego dostępu, by pomóc zespołowi (który urósł z 5 do 14 osób, a łącznie ma liczyć aż 20) dopracować i wygładzić nowe pomysły na rozgrywkę. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy gra się ukaże, a twórcy kierują nas do swojego newslettera, dostępnego tutaj. Równocześnie ruszyła przecena pierwszej części gry, której podstawka kosztuje obecnie 23 złote, a dodatki można kupić za 46 złotych na Steamie.