Ponad 200 zł za dokanałowe słuchawki – taka kwota pewnie skłoni nas do długich medytacji, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Logitech zmieścił w tej kwocie kilka atutów, obok których trudno przejść obojętnie. Warto jednak już na starcie postawić jedno pytanie – czy dokanałowe słuchawki mogą zastąpić potężne głośniczki umieszczane w większych modelach słuchawek dla graczy? I jeszcze jedno: co to właściwe oznacza – słuchawki dla gracza?

Założenia producentów są oczywiste: stworzyć dla nas gotowy ekosystem produktów, po które chętnie sięgniemy, kierując się marką, jakością wykonania lub wzornictwem. Pierwsze, miniaturowe dokanałówki w serii produktów G Logitecha dobrze wpisują się w już istniejące na rynku produkty – są dostępne aż w trzech wariantach kolorystycznych (od łagodnej bieli ze srebrnym wykończeniem, przez stonowaną czerń z niebieskimi elementami, aż po agresywny fiolet z cytrynowymi gumeczkami) – więc pomimo braku podświetlenia RGB całkiem łatwo będzie nam je dopasować do ubioru czy też innych komponentów komputera lub konsoli (ej, to nie jest wcale takie proste, odnaleźć właściwy balans estetyczny pomiędzy akcesoriami do kompa i własnym ubiorem). Jedyny wyróżniający się element ozdobny dokanałówek to logo „G” umieszczone na korpusie. Całość przygotowano jako słuchawki, które zawsze mamy przy sobie – nie tylko w komplecie otrzymujemy praktyczny, czarny pokrowiec na słuchawki – producent zadbał również o takie detale jak płaski kabel (co utrudnia jego splątanie, jeśli wrzucimy słuchawki do kieszenie) oraz przejściówka ze złącza mini-jack na USB typu C – takie rozwiązanie przyda się, jeśli gramy czasami na telefonie lub po prostu, potraktujemy Logitech G333 jako uniwersalne słuchawki do rozmów głosowych (na kablu prawej słuchawki znajduje się pilot z przyciskami głośności / pauzy oraz mikrofon). Kadłub samych słuchawek został wykonany z aluminium. O ile nie zdecydujemy się po nich deptać – dostajemy produkt trwały, solidnie wykonany, który spokojnie wystarczy do zabawy i słuchania muzyki na dłużej niż wskazuje okres gwarancyjny.

Jako słuchawki dla gracza – G333 spełniają swoją rolę dobrze izolując nas od dźwięków otoczenia. Zastosowanie aż dwóch głośników (wysoko- i średniotonowy oraz oddzielny tor niskotonowy) wymusiło sporą średnicę pchełek, nie każdemu będą więc takie słuchawki pasować do uszu. W komplecie z G333 otrzymujemy zestaw trzech par nakładek silikonowych, możemy więc do pewnego stopnia dopasować słuchawki.

Najważniejsze – brzmienie i komfort pracy okazują się… atutami tych maleńkich głośniczków. Po pierwsze – nawet przy długotrwałej zabawie nie powodują dyskomfortu, pomimo emisji dźwięku wprost do ucha. Po drugie – świetnie i precyzyjnie brzmią – trudno doszukać się różnić pomiędzy tym modelem, a dużymi, nausznymi słuchawkami, co można uznać za osiągnięcie techniczne twórców słuchawek. Pomimo skromnych rozmiarów głośniczków – również lokalizowanie przeciwników otoczeniu jest jak najbardziej możliwe – i w tym G333 się sprawdza. Zaskakująco dobrze dokanałówki Logitecha wypadają podczas zwykłych, codziennych czynności – rozmowy przez wbudowany w pilota do słuchawek mikrofon są pozbawione zniekształceń, a jakość słuchanego dźwięku jest naprawdę dobra. Odpowiedzi na to, czym są słuchawki dla graczy, pewnie nie udało się udzielić, wiemy za to, że powinny świetnie brzmieć, izolować od otoczenia i być zarazem solidne i kolorowe.

Podsumowanie: Ultalekkie, bardzo solidne i świetnie brzmiące słuchawki – to niemal idealny produkt do grania (świetnie izolują dźwięk otoczenia, nic nie słychać na zewnątrz), pełniący zarazem rolę uniwersalnych pchełek do słuchania muzyki i rozmów telefonicznych. Przejściówka na złącze USB typu C to dodatkowy atut, wliczony w cenę kompletu. Jeśli czegoś brakuje to… jedynie własnego DAC-a wbudowanego w kabel USB i opcji połączeń bezprzewodowych – to wymusiłoby jednak zmiany konstrukcyjne i podniosłoby i tak niemałą cenę.

Logitech G333, dane techniczne:

Głośniki: 5,8 mm i 9,2 mm

Pasmo przenoszenia: 20-20 000 Hz

Czułość: 101,6+/-3 dB (przy 1 kHZ)

Impedancja: 24 omy

Mikrofon: 4 mm ECM, czułość: -42 dB

Masa (z kablem): 19 gramów (przejściówka USB-C: 6 gramów)

Kolor: biały, fioletowy lub czarny

Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 219 zł

Ocena: Polecamy