Nasz kraj obfituje w ciekawe wydarzenia związane ze sztuką cyfrową. Pod koniec października tego roku warto zatrzymać się na kilka dni w Krakowie, by wziąć udział w pokazach, wykładach i warsztatach  organizowanych w ramach Patchlab 2019.

Nazwa Realities w tegorocznej edycji Patchlab nie jest przypadkowa – określa wystawy cyfrowe i doświadczenia VR, które będą częścią tegorocznej edycji. Wśród nich będzie można obejrzeć m.in. projekt Chernobyl VR studia Farm 51, cyfrowe lustro Average face mirror, interaktywny film @Sufferosa opracowana przez The Kissinger Twins, Hyper-Reality w VR, Mergera, awatary-bliźniaki w Faced2faced i zmienną przestrzeń w The Lacuna Shifts.

Elementem Patchlab 2019 są też audiowizualne pokazy, takie jak AV Noc, w takcie której będzie można będzie zobaczyć pokazy artystów francuskich, holenderskich i brazylijskich. Wśród wydarzeń muzycznych zapowiedziano m.in. Krakowitza i DJ Zenhsina. Częścią Patchlab 2019 jest również przegląd nagrodzonych animacji Ars Elecronica oraz wykłady i warsztaty, skupiające się na produkcjach VR i AR.

Magazyn Pixel oraz Pixelpost są patronami medialnymi wydarzenia.