Red Dead Redemption 2 to świetna gra. Szczerze – cieszę się, że użytkownicy blaszaków będą mogli w końcu w nią zagrać. Do tego dostaną wersję, która ma korzystać z (prawie) wszystkich dobrodziejstw PC-tów!

Przypomnijmy – Red Dead Redemption 2 ukaże się na PC-ty już 5 listopada. Grę można już kupować w przedsprzedaży przez osobny launcher Rockstar Games, a firma gorąco do tego namawia oferując przeróżne bonusy i dodatki. Nie powinno też nikogo dziwić, że wersja PC ma w zanadrzu kilka usprawnień jeśli chodzi o grafikę w porównaniu do wersji konsolowej.

O jakich usprawnieniach mówimy? Chodzi o m.in. lepsze odbicia światła, wyższej rozdzielczości cienie, ogólnie lepsze oświetlenie, poprawiony wygląd drzew, futer czy trawy. Gra będzie też obsługiwała tryb HDR, opcje wyświetlania na wielu monitorach oraz monitorów panoramicznych, a także rozdzielczości 4K i wyższe. Co ciekawe – nie ma w tym momencie mowy o ray tracingu w czasie rzeczywistym. Cóż – albo ogłoszenie wsparcia dla tej funkcji dopiero nas czeka, albo faktycznie Rockstar nie przewiduje takiej opcji.

Warto wspomnieć, że wersja PC będzie miała też dodatkową zawartość – trzech nowych zbiegów, dwie nowe mapy skarbów, nową misję, kryjówki gangów, broń i konie.

Co z zapowiadanymi bonusami jeśli zdecydujemy się na zakup gry przez Rockstar Games Launcher? Po pierwsze jeśli na to się zdecydujemy to zupełnie za darmo będziemy mogli wybrać dwie gry (w wersjach) PC z poniższej listy:

  • Grand Theft Auto III
  • Grand Theft Auto: Vice City
  • Grand Theft Auto: San Andreas
  • Bully: Scholarship Edition
  • L.A. Noire: The Complete Edition
  • Max Payne 3: The Complete Edition

Nieźle nieprawdaż? Ale to nie wszystko – dostaniemy też sporo dodatków jeśli w samym RDR 2 – gotówkę, konia, mapę skarbów, niezbędnik bandyty oraz 50 sztabek złota do Red Dead Online. Jak widać Rockstarowi bardzo zależy na zamawianiu przez ich własny launcher, bo oferta jest kusząca. Wiadomo, że RDR 2 to bardzo, ale to bardzo dobry tytuł, więc tutaj raczej nie ma mowy o jakimś zawodzie – chyba, że coś nie tak będzie z techniczną stroną tytułu. Z wymagań technicznych gry wynika, że musimy zarezerwować na dysku przynajmniej 150 GB miejsca. Będzie co ściągać w dniu premiery.

A na sam koniec – kilka screenów z wersji PC: