Nie jest tajemnicą, że Sony ma silną listę gier na wyłączność dla platformy PlayStation. Doskonałym przykładem jest między innymi Ratchet & Clank: Rift Apart, które trafi na PlayStation 5 jeszcze w tym roku, konkretnie: 11 czerwca.

Dlaczego tak wiele osób jest podekscytowanych premierą tej konkretnej gry? Dobrym wyjaśnieniem okazuje się być najnowszy trailer, w którym zaprezentowano sporo fragmentów z rozgrywki. Dzięki temu widać jak na dłoni, że Ratchet & Clank: Rift Apart to tytuł, który prezentuje się świetnie na konsoli nowej generacji. Grafika jest bardzo ładna, a na ekranie dzieje się naprawdę sporo, więc właściciele PS5 powinni być zachwyceni. Przedstawiono również nową postać o imieniu Rivet. W związku z tym potwierdzono, że gracze poprowadzą do boju zarówno bohaterkę, jak i bohatera – znanego od lat Ratcheta.

Insomniac Games z pewnością wykorzysta wydajność konsoli PlayStation 5 i pokaże jej możliwości, ponieważ w mechanice gry uwzględniono ciekawy motyw związany ze skokami pomiędzy wymiarami. Oznacza to, że w ułamku sekundy zostanie wczytany całkowicie nowy obszar do eksploracji.