Nie od dziś wiadomo, że Malinka to dobre rozwiązanie dla fanów gier retro – nie tylko ze względu na skromne gabaryty, ale i za sprawą dostępności emulatorów i całych dystrybucji Linuxa, wyspecjalizowanych w emulacji.

Teraz producent Raspberry Pi przygotował coś specjalnego: kompletny komputer, zbudowany na bazie Malinki, mieszczący się (wraz z kompletem portów) w klawiaturze. Twórcy miniaturowego komputera dostrzegli wzmożone zainteresowanie Raspberry Pi podczas pandemii – stąd i pomysł na wprowadzenie na rynek taniego, kompletnego komputera na bazie dobrze znanego rozwiązania.

Raspberry Pi 400 będzie dostępny w dwóch wariantach: za 70 USD kupimy sam komputer wbudowany w klawiaturę, 100 dolarów trzeba wydać za kompletny zestaw, zawierający dostosowaną kolorystycznie do wyglądu komputera mysz oraz zasilacz, kartę SD z preinstalowanym systemem operacyjnym, kabel micro HDMI i drukowany podręcznik.

Długo przyszło nam czekać na kompletny komputer oferowany przez producenta Raspberry Pi, ale oto i jest – pięknie opakowane Raspberry Pi 4.