Battle for Azeroth okazało się najlepiej sprzedającym się dodatkiem w historii. W ciągu 24 godzin do rąk graczy trafiło ponad 3,4 miliona egzemplarzy, przebijając sprzedaż Cataclysm, Warlords of Draenor i Legion o ponad 100 tysięcy w każdym z przypadków.

BfA, podobnie jak Legion, było iskrą zapalną, która obudziła miliony wojowników Azeroth!
Widać na tym przykładzie, że najsłynniejsze sieciowe RPG w historii nadal cieszy się ogromną popularnością.
Nawiasem mówiąc, wynik osiągnięty przez Battle for Azeroth jest jednocześnie jednym z rekordów w sprzedaży gier pecetowych w dziejach. Dodatek szczegółowo recenzujemy w Pixelu #40, ale warto przytoczyć też wypowiedź dyrektora generalnego Blizzarda, Mike’a Morhaime’a: „To ostateczny rozdział w walce pomiędzy Hordą a Przymierzem. Jednak sama premiera dodatku stanowi zaledwie początek. Znacznie więcej epickiej treści ukaże się w najbliższych tygodniach”.
 
Blizzard szykuje rajdy, które odbędą się w świecie gry. Wprowadza nas w niekrótkie story. Tysiąclecia temu, próbując przeniknąć istotę swych odwiecznych wrogów, Tytani wyżłobili pod ziemią laboratorium, w którym badali i poddawali kwarantannie schwytane istoty z Pustki. Tkwiła w nich nadzieja, że poprzez energię powiązaną ze Starymi Bogami, poznają ich słabości, docierając do sposobu na ich unicestwienie. Jakżeż, bardzo się mylili. Podziemne laboratorium zostało zapieczętowane i wszystkie ukryte w nim straszliwości nigdy nie miały wypłynąć na powierzchnię Azerothu. Lecz teraz magiczne pieczęci zostały złamane…
 
Oto jak zapowiadają się rajdowe premiery na następnych 40 dni:
 
4 września – otwarcie Normal and Heroic
 
11 września – otwarcie Mythic, Raid Finder Wing 1: Halls of Containment (Taloc, MOTHER, Zek’voz, Herald of N’Zoth)
 
25 września – otwarcie Raid Finder Wing 2: Crimson Descent (Fetid Devourer, Vectis, Zul, Reborn)
 
9 października – otwarcie Raid Finder Wing 3: Heart of Corruption (Mythrax the Unraveler, G’huun)