Oficjalna nazwa gry, znanej wszystkim jako Rainbow Six Quarantine, to od tej pory Rainbow Six Extraction. Można się domyślić, że ze względu na aktualne problemy pandemiczne na świecie, twórcy gry postanowili przemianować strzelankę na coś, co nie będzie zawierać słowa „kwarantanna”.

Jak wyjaśnia Antoine Vimal du Monteil, Rainbow Six Extraction istotnie urosło od ostatniej zapowiedzi. Gra ewoluowała, a fundamenty zabawy stały się bardziej klarowne. Operatorzy zjednoczą swoje siły przeciwko wspólnemu zagrożeniu w postaci pasożyta. Jak z tym walczyć i jak chronić się nawzajem przed taką formą zagrożenia? Gracze będą musieli znaleźć odpowiedzi między innymi na takie pytania. Patrik Methé, Creative Director, tłumaczy jak doświadczenia związane z Rainbow Six Siege pomogły w stworzeniu współczesnej taktycznej gry kooperacyjnej, w której przeciwnik jest nieustannie ewoluującą obcą formą życia, stanowiącą ogromne zagrożenie. Będzie wiele niebezpieczeństw i trudów do pokonania, ale priorytet powinien być zawsze taki sam – nikogo nie zostawiamy w tyle.

Rainbow Six Extraction najpewniej zostanie wydane jeszcze w tym roku. Więcej informacji pojawi się podczas konferencji Ubisoft Forward, która została zaplanowana na 12 czerwca 2021 roku.