Już 19 czerwca 2020 na Nintendo Switch będzie miała miejsce premiera symulatora rozbudowy sieci kolejowej, Railway Empire. Będzie to jednocześnie pierwszy tytułem wydanym w Polsce wspólnie przez Koch Media oraz Kalypso Media na mocy niedawno podpisanej umowy dystrybucyjnej

Czym jest Railway Empire prawdopodobnie wiesz, ale dla przypomnienia: to gra, w której tworzysz rozbudowaną sieć kolejową, kupujesz różne modele pociągów, a także budujesz stacje kolejowe, budynki konserwacyjne, fabryki i atrakcje turystyczne, aby obronić sieć podróżniczą przed czyhającą na Twoje potknięcia konkurencją. Co więcej, zarządzasz pracownikami, zapewniasz obsługę pociągów oraz tworzysz infrastrukturę miejsc pracy w pięciu erach innowacji technologicznych. Łatwo zatem nie jest.

Wersja przeznaczona na Switcha warta jest zakupu o tyle, że wraz z nią otrzymasz dostęp do DLC Mexico, The Great Lakes i Crossing the Andes odblokowujących nowe scenariusze na mapach regionalnych, a także dodatkowe ścieżki dźwiękowe, lokomotywy oraz tryby – nocny i okryty śnieżną poduszką. Dodatkowo DLC o nazwach Great Britain & Ireland, Germany i France pojawią się w eShopie w dniu premiery, więc jeśli na start trafi się obniżka, nie wahaj się ani chwili.

Opisywany powyżej tytuł zawdzięczamy po części Kalypso Media, po części Gaming Minds Studios. Nie jest przewidziana lokalizacja gry na język polski. Premiera na Switchu – 19.06.2020 r.