Niezłą promocję dla swojego głównego tytułu – Rail Route – przygotowało studio Bitrich.info – odsłonili karty i mechanikę, oddając do dyspozycji graczy nie tyle demo, co pełnoprawny spin-off Rail Route, z podtytułem The Story of Jozic, którego akcja toczy się na PC, Steamie i pośród torowiska czeskiej Pragi.

Rail Roue: The Story of Jozic raczej nie powali graczy na kolana grafiką, która nie może się obejść bez RTX ON – to raczej narracyjny menedżer zarządzania losami składów kolejowych, rozgrywany na zawiłym schemacie torowiska. Na szczęście nie musimy być od razu ekspertami od kolei żelaznej, bo zostaniemy poprowadzeni za rękę przez zawiłości schematów, które tylko na pierwszy rzut oka wyglądają jak schemat układów elektronicznych, poskładanych z bramek logicznych. The Story of Jozic dostępny jest bezpłatnie i nieźle wprowadza w tajniki rozgrywki w roli dyspozytora. Jest i mocny nacisk na fabułę i wydarzenia z historii głównego bohatera, a całej rozgrywce towarzyszy łagodna narracja mentora i komentatora (naszych sukcesów i porażek). Dodajmy na zachętę informację, że w grze znajdzie się też wiele ukrytych narracji i pobocznych ścieżek.

„Uwielbiamy tradycyjne doznania z sanboxów, ale chcieliśmy zaoferować więcej naszej społeczności graczy. Chcieliśmy połączyć oczyszczające, kojące doświadczenie Rail Route z historią pełną intryg i melancholii, tworząc świeże wrażenia zarówno dla nowicjuszy, jak i obecnych graczy.” – mówi Zdeněk Doležal, jeden z twórców Rail Route