Studia NetEase Games i Codemasters połączyły swoje siły w celu stworzenia wysokiej jakości symulatora wyścigów samochodowych na urządzenia mobilne. Efektem jest gra Racing Master.

Miłośnicy dobrych wyścigów nie korzystają wyłącznie z konsol i komputerów osobistych, ponieważ gry mobilne mogą być równie kuszącą opcją. Racing Master to doskonały przykład tego, jak deweloperzy wykorzystują moc drzemiącą między innymi we współczesnych smartfonach. Gra wykorzystuje Unreal Engine 4, a także należące do Codemasters EGO technology. Tytuł przygotowywany z myślą o platformach iOS oraz Android zapowiada się bardzo dobrze.

Trailer z dopiskiem „in-game footage”, czyli zawierający fragmenty oparte na silniku gry, daje odczuć wysoką jakość oprawy wizualnej. Jednak to nie koniec potencjalnych zalet Racing Master, ponieważ twórcy chwalą się, że tytuł będzie niezwykle autentycznym doświadczeniem, przepełnionym precyzyjnie przygotowanymi pojazdami, które mają oficjalne licencje takich producentów jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, Koenigsegg i Aston Martin. Samochody można tuningować, a następnie podejmować wyzwania w postaci wyścigów z innymi graczami. Same tory wyścigowe również charakteryzują się realizmem i są odpowiednikami rzeczywistych tras. Wyraźnie widać, że dla twórców był to kluczowy aspekt rozrywki, co sami podkreślali w swoich wypowiedziach na temat Racing Master. Przykładowo, Bo Zhang z NetEase Games wspomniał, że od zawsze marzył o zrobieniu gry samochodowej o dużym stopniem realizmu i dobrej jakości. Od siebie dodam, że zaangażowanie w to studia Codemasters, czyli twórców związanych chociażby z serią Dirt, wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Testy Racing Master rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, a chętni gracze mogą się do nich zgłaszać na oficjalnej stronie gry.